Aspekty polityczne prawa dostępu do informacji publicznej w Polsce i na świecie

Marcin Jastrzębski
Marcin Wałdoch (red.)
Bydgoszcz 2021
ISBN 978-83-8018-375-9
ISBN 978-83-8018-376-6 (e-book)
s. 148, oprawa miękka

do kupienia też w formie elektronicznej: E-BOOK ibuk.pl

Książka jest pokłosiem konferencji naukowej „O politycznych aspektach prawa dostępu do informacji publicznej w Polsce i na świecie”, która z inicjatywy pracowników Instytutu, dra Marcina Wałdocha i dra Marcina Jastrzębskiego, odbyła się 21 marca 2019 r. pod auspicjami Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Opis

Wokół dostępu do informacji publicznej kształtują się różnorodne zjawiska społeczno-polityczne, takie między innymi jak: walka polityczna
i prawdopodobnie powstawanie nowych ruchów społecznych. W świecie współczesnym rodzi się wiele pytań związanych z tym zagadnieniem i na wiele z nich organizatorom konferencji oraz autorom publikacji udało się odpowiedzieć. Rozpoczęli oni też dyskusję, która trwa do dziś i przyniesie na pewno jeszcze wiele ciekawych wniosków.